امام جمعه لاهیجان،مدیر حوزه علمیه بین‌المللی امیرالمومنین(ع) گیلان شد.

احداث حوزه امیرالمومنین (ع) از سال 89 آغاز شدو فاز نخست این حوزه با 25هزار متربع زیربنا به بهره‌برداری رسید و با اتمام فاز دوم و سوم که بدون وقفه در حال اجراست زیربنای این حوزه به بیش از 71هزار مترمربع می‌رسد.

این حوزه در زمینه‌های آموزشی، فرهنگی، خدماتی با تمام تجهیزات کامل مانند مجتمع آموزشی بوده و دارای منازل سازمانی برای اساتید و طلاب است.

حوزه امیرالمومنین (ع) در زمینی به مساحت 40 هکتار احداث شده و برای تامین هزینه‌های جاری دارای یک‌هزار و 200مغازه سرقفلی در مجتمع آدینه رشت که در حال ساخت بوده است و یک جایگاه سی‌ان‌جی دارد.

ساخت اقامتگاه برای طلاب، مسجد اعظم و کتابخانه بزرگ حوزه علمیه گیلان در فازهای بعدی مجتمع حوزه امیرالمومنین (ع) گیلان لحاظ شده است.

این حوزه دارای امکانات و تجهیزات کامل از جمله 396 حجره، 22کلاس 50نفره و چهار کلاس 200نفره بوده و کتابخانه‌ای با زیربنای یک‌هزار و 100 متر مربع و گنجایش 36 هزار جلد کتاب دارد.

علاوه بر تلاش‌های ویژه آیت‌الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت‌الله سیستانی از مراجع اعظام تقلید، شورای حوزه علمیه قم، مردم ولایتمدار گیلان و کشور برای ساخت این حوزه کمک مالی داشته‌اند.

این حوزه ظرفیت پذیرش دوهزار طلبه را پس از پایان فاز دوم و سوم دارد و از امکانات رفاهی، خدماتی، بهداشتی، ورزشی وغیره برخوردار بوده و بزرگ‌ترین حوزه علمیه جهان اسلام می‌شود.

کلاس‌ها، اتاق‌های اساتید، نمازخانه، کتابخانه، فضای آموزشی، خوابگاه، سالن کنفرانس، سلف‌سرویس، دارالشفا و مراکز پژوهشی را از امکانات فاز نخست این حوزه است.

/ 1 نظر / 23 بازدید
رهرو

سلام . میخواستم بدین وسیله از امام جمعه محترم تقاضا کنم به خاطر حفظ حریم خانواده و حرمت مومنین و خانواده های سنتی در لاهیجان جلو این ساز ه های بی قاعده و اصول را گرفته و کنترل نمایند در کوچه ملا باشی لاهیجان و یا کوچه پس کوچه های مدرسه ارشاد و محله شعر بافانو دیگر محله های قدیمی ساختمان های بسیار بلند مرتبه و نا همگون و درست در مقابل ساختمانهای مردم محل با برداشتن پنجره داخل ساختمان یک طبقه و حتا ساختمان های چند طبقه پنجره ها کاملن مقابل هم و با نمای کاملن بازی نسبت به هم اشراف کامل دارند . آیا شرعن و فقهن و انسانی هست این کار . آیا خانواده و حرمت افراد و حیا و. .حفظ میشود . اقل کم نباید ارتفاع پنجره فقط برای نور گیری باشد و نه دیدن داخل خانه مردم و اتاق خواب افراذ . آیا با کمی تدبیر و با کنترل نمی شود حریم ها حفظ شود . ما با اجازه ساخت و ساز های غیر اصولی و استاندارد در کو چه پس کوچه های شهر بدون هیچ اصول اخلاقی و عرفی شهرمان یک تیمارستان خواهد شد . پر از افراد روان پریش با خانه هایی مدرن ولی درون آن افراد عصبی و روانی از شما تمنا میکنم به عنوان امام جمعه سری به این کوجه ها بزنید و از نزدیک مشاهده